Vinný lístek

Šumivá vína a Champagne

Itálie

Prosecco frizante Villa Cornaro


Jde o víno frizzante, tedy perlivé prosecco. V chuti jednoznačně převládají tóny ovoce a svěží kyselina.
490,-

Prosecco spumante superiore extra brut Asolo


Charakteristická je světle slámově žlutá barva se zelenožlutými odrazy, jemná šumivost, ovocná vůně a dobře vyvážená chuť. Ve vůni se vyznačují náznaky mandlí a zeleného jablka.
690,-

Francie

Crémant de Bourgogne Joseph Burrier


100% Chardonnay. Na nose květinová vůně a vůně zralého ovoce. V ústech svěží chuť zralého ovoce s jemnou smrkovou dochutí. Crémant byl připraven v souladu se striktními pravidly „Méthode Champenoise“.
890,-

Lallier brut Grande Reserve Grand Cru


65% Pinot Noir 35% Chardonnay Velmi pěkné zlatavě-žluté zbarvení, kulaté v ústech s příjemným závěrem. Tóny máslové briošky a meruněk. Dobře vyvážené víno s elegancí a jemností. Grande Reserve je první z řady LALLIER s označením Grand Cru. Výroba vína s našimi vlastními kvasinkami odhaluje skutečnou osobnost tohoto vína. Částečné jablečno-mléčné vašení přináší jemnost, udržuje svěžest a mineralitu.
1650,-

Moet Chandon Imperial brut


Brut Imperiál – klasika domu Moet Chandon. Harmonická směs Pinot Noir, Pinot Meunier a Chardonay. Suché víno světložluté barvy se zeleným nádechem po odrůdě Chardonay. Vůně jemně vinná s nástupem hroznů a květů lípy. Chuť má jemně vyváženou, zanechává pocit šťavnaté harmonie.
1750,-

Bílá vína

Morava

Cuvee Aromatic VZ/SG ZD Němčičky


Toto suché cuvée vzniklo cíleným smíchaním hroznů při zpracování 60% veltlínského zeleného a 40% sauvignonu. Elegantní aroma sušené kopřivy, citrusů a elegantní kořenitosti spolu s Příjemnou svěží a jemně nasládlou chutí dodává jedinečnost tohoto vína.
490,-

Cuvee blanc TR/PA ZD Němčičky


Toto polosladké Cuvée vzniklo smícháním hroznů při zpracování odrůd Tramín a Pálava. Elegantní aroma s kombinací ovocitosti a lučního medu. Chuť je plná, svěží s jemnou Sladkostí v dochuti.
490,-

Rulandské šedé ZD Němčičky


Suché ovocné víno s plnou vůní po tropických plodech a zralých peckovinách. V chuti Je krásně ovocné a šťavnaté.
490,-

Svatovavřinecké Blanc de noir ZD Němčičky


Vynikající polosuchý klaret – víno z modrých hroznů. Aromatika sušeného ovoce a lučního medu s příjemnou s příjemnou sladkou dochutí. Víno s bohatou vůní tmavých peckovin s jemnou pecičkou. Na chuti výrazně ovocné, lehce nasládlé, ale také pikantní.
490,-

Ryzlink Vlašský KAB Volařík Mikulov


Suché v chuti mohutné, harmonické víno s výraznější, ale příjemnou kyselinkou a delikátní aromatikou po lipovém květu, jež zaujmou nevtíravým a dlouho trvajícím dojmem. Mineralitu ve vůni i chuti doplňují tóny pražených ořechů, mandlí a citrusových plodů.
590,-

Hibernal PS Omasta Boleradice


Tento polosuchý pozdní sběr má zelenožlutou barvu, intenzivní vůni, která je příjemně ovocitá. V chuti je plné, velmi extraktivní typicky kořeněné s vyšším obsahem kyselin.
490,-

Čechy

Muller Thurgau - Johan W Zámecké vinařství Třebívlice


Suché jemně minerální víno se světležluzými tóny v barvě. Na vůni připomínající rozkvetlou louku a v chuti s jiskřivou kyselinkou.
590,-

Rakousko

Gruner Veltliner Fink Wachau


Suché víno světle žluté barvy. Vůně je příjemná, lehce kouřová a láká k napití. Chuť je plná, ovocná s tóny žlutého ovoce a jemnou pepřovou linkou mletého bílého pepře. Dochuť je svěží, minerální s pecičkou nahořklosti.
590,-

Gruner Veltliner Vier Garten Schwarzbock Weinviertel


Velmi lehké na barvě světlé víno. V chuti jemně pikantní s tóny černého pepře a zeleného letního jablka. Lehká, svůdná kyselinka dělá toto víno sympatickým a v ústech velmi zábavným.
590,-

Gruner Veltliner DAC Ried Schachern Schwarzbock Weinviertel


Toto víno odráží půdní a klimatické podmínky východního Weinviertelu. Vzhledem k vysokému obsahu vápníku má příjemnou chuť na patře. Svou hrou na ovocitost a kořenitost s autenticitou a elegancí přesvědčí každého milovníka Veltlínů.
590,-

Gemischter satz Schwarzbock Weinviertel


Toto víno působí jemným aromatem a harmonií s podporou kyselosti. Odrůdy Pinot Blanc, Chardonnay, Ryzlink Rýnský a Zelený Veltlín byly zpracovány společně. Toto cuvée v ústech budí dojem ,,jemného mravenčení,, , které je typické pro tento druh vína.
590,-

Riesling Gritsch 1000 Eimerberg Wachau


Toto víno má zvláštní nádech, na nose můžeme cítit bílé ovoce, ananas, broskve a grapefruit. Chuť má jemnou strukturu, vyváženou kyselost a minerálnost po podloží, které převážně tvoří břidlice. Vše je spolu velmi harmonické a jemné s neustálým pocitem vybízejícím k dalšímu napití.
690,-

Gerber Roter Traminer Umathum Neusiedlersee


Víno světle zlatožluté barvy, na nose intenzivní vůně růží s náznakem hrozinky. Na patře jemné tóny broskví s jemně sladkou, lehce kořenitou dochutí.
690,-

Německo

Weissburgunder Bamberger Nahe


Suché víno s jemnou vůní po žlutém a zeleném jablce. Jemná sladkost vína je vyrovnaná zlatými hroznovými tříslovinami, víno je velmi harmonické.
590,-

Silvaner VDP Gutswein Joahann Ruck Franken


Světlá zlatavá barva, vůně decentní po žlutém angreštu, tělo plné, se svěží kyselinkou s tóny drobného žlutého ovoce, angreštu a dozrávajícího manga. V dochuti pikantní a dlouhé, zároveň velmi elegantní.
590,-

Riesling Traditions 1648 Thanisch Mosel


Tento suchý Riesling má svěží chuť po citrusech a grapefruitu. Charakter vína má krásnou křupavou kyselinku, je příjemně svěží, velmi elegantní s dlouhou ovocitou dochutí.
590,-

Just Riesling trocken Gut Hermannsberg Nahe


Osvěžující, harmonické a povzbuzující víno. Prezentuje se jemným ovocem, jemnými minerály, typickými bylinnými tóny a velkou elegancí. V dochuti s tóny ovoce, zeleného jablka, broskve a citrusů.
690,-

Riesling Rotschiefer St. Antony Rheinhessen


Sytě zlatavá barva, vůně dominantní a intenzivní s tóny majoránky a tymiánu. Tělo mohutné v dochuti pestré a harmonické.
690,-

Francie

Sauvignon Colombart Cotes de Gascogne


Svěží suché víno světle slámově žluté barvy se zelenkavými odlesky, velmi intenzivní a výrazná vůně angreštu, chuť po citrusových plodech, zejména grapefruitu.
490,-

Chateau Les Sapins de Gaillou blanc Grands Vins de Gironde Bordeaux


Suché krásné světlě zlatě zbarvené víno. Vůně s tóny bílých květů, na patře je víno ovocné, příjemně čerstvé.
490,-

Saint - Anac blanc Grands Vins de Gironde Bordeaux


Pro toto bílé Bordeaux je charakteristická sladká chuť a medové aroma. Odrůda Semillon dává tomuto vínu tělo, objem, zatímco Muscadelle propůjčuje kulatost, dobrou kyselost, s medovým aroma, víno je delikátní a silné.
490,-

La Croix de Bebian blanc Priéure Saint Jean de Bébian Languedoc


80% Chardonnay, 20% Viognier ,suché víno s bledě zlatou barvou. Na nose je velmi aromatické, s vůní broskví, medu a bílých květů. V ústech je víno plné, svěží se známkami jádrového ovoce a citrusových plodů.
590,-

Sauvignon VDP Domaine de la Folietté Vallée de la Loire


Víno je příjemně svěží s květinovým a ovocným aroma. Chuť exotického ovoce, broskví a meruněk je plná a jemná. Vinifikace probíhá tradiční metodou zrání na kalech.
590,-

Itálie

Pinot Grigio Tenuta di Corte Giacobbe Veneto


Suché víno slámově žluté barvy s plnou a ovocnou chutí s aromatem svěžího ovoce, zralých hrušek, banánů a mandlí. Vyvážená kyselinka a minerálnost podtrhují osobitost tohoto vína.
590,-

Soave DOC Tenuta di Corte Giacobbe Veneto


Suché šťavnaté harmonické víno s květinovým aroma. Vinná réva je pěstována na podloží sopočného původu, které dává vínu příjemnou mineralitu a plnost.
590,-

Pinot Grigio Ramato Tenuta di Corte Giacobe Veneto


Osvěžující netradiční suché víno, které získalo díky své 12-ti hodinové maceraci na slupkách lehce oranžovou barvu. Vyniká bohatým aroma s tóny exotického ovoce.
590,-

Vermentino IGT Toscana Bianco


100% Vermentino .Žluté zbarvení s tóny zelenkavé barvy. Vůně citrusových plodů, čerstvá a lehce trpká chuť. Dobrá persistence s příjemným, minerálním koncem.
590,-

Curteis Piemonte Cortese DOC Baldi Pierfranco


Cortese 100%. Suché víno světle slámově žluté barvy někdy se zelenkavými tóny. Delikátní přetrvávající chuť. Víno je na nose jemné a delikátní, velmi typické. Suché, pikantní a dobře vyvážené na patře.
590,-

Nový svět

Sauvignon blanc Sileni N. Zéland Marlborough


Mladé suché víno s vůní tropického ovoce a angreštu s verbálními podtóny. Má svěží citrónový výraz s pulzující kyselinkou.
590,-

Růžová vína

Francie

Rose Cotes de Gascogne


Toto suché víno má světle růžovou barvu s fialovými odstíny s pestrou a bohatou paletou aromatických tónů malých červených plodů a citrusů.
490,-

Červená vína

Morava

Rulandské modré PS – Polehňa Blatnice pod Sv. Antonínkem


Suché červené víno s rubínovými odlesky. Vyzrálá vůně je doplněná o aroma kompotovaných třešní a malin. Plná a harmonická chuť má tóny lesního ovoce.
590,-

Rakousko

Zweigelt Exclusiv Neustifter Poysdorf


Toto suché červené víno má hedvábnou strukturu. Je měkké a okouzlující. Ve vůni aroma třešní a višní.
590,-

Francie

Merlot / Cabernet Sauvignon Cotes de Gascogne


Suché plné přesto jemné víno, které je elegantní a kulaté. Barva vína tmavě fialová, vyznačuje se bohatým aroma červeného ovoce, třešní a jahod a s tóny koření. Harmonické víno s hedvábnou dochutí a jemnými tříslovinami.
490,-

Chateau Les Sapins de Gaillou rouge Grands Vins de Girondeux Bordeaux


Suché hluboce rudě zbarvené víno. Vůně s ovocnými tóny. Na patře je víno vláčné, má kulatou strukturu, s příjemným a dlouhým koncem.
490,-

Maison Bort rouge AOP Langedoc


Suché BIO víno z odrůd Syrah, Grenache, Carignan a Cinsault. Jemné víno s vůní červeného ovoce, koření a tóny čokolády.
590,-

Baron de Luze rouge Grands Vins de Gironde


Víno se vyznačuje sytou rubínovou barvou s fialovými odlesky. Na nose s lehkou ovocnou vůní a elegantním náznakem anýzu. V ústech se rozvine příjemná rovnováha zralého ovoce a plné třísloviny. Dochuť červených plodů dokresluje konečnou harmonii chuti.
590,-

La Croix de Bebian rouge Priéure Saint Jean de Bébian Languedoc


70% Grenache, 30% Cinsault .Toto suché víno má hlubokou rubínovou barvu. Na nose je velmi aromatické, s vůní červeného ovoce, černého rybízu, kakaa a černých oliv. V ústech je víno plné, hebké s dlouhou ovocnou dochutí a se známkami minerality.
590,-

Goutillonnage rouge Chantecotes Cotes du Rhone


Suché víno hluboce červené barvy. Kořeněné aroma s nádechem ovocné vůně po pomerančích. Hedvábná tříselná struktura s diskrétní, nevtíravou vůní dřeva zanechává vyváženou chuť v ústech.
690,-

Bourgogne Pinot Noir Chateau de Beauregard


Tento suchý 100% Pinot Noir se vyznačuje hlubokou rubínovou barvou. Na nose je víno aromatické s tóny černých třešní a černého rybízu. Chuť vína připomíná červené plody se známkami koření a jemné třísloviny.
790,-

Itálie

Primitivo Cantine de Falco Puglia


Suché víno tmavě červené barvy s intenzivním aroma a bohatými tóny borůvkového džemu, Švestkového koláče a třešňového sirupu s dotekem čokolády, sladkého koření a suchých švestek.
490,-

Sangiovese Sette Finestre Marche


Suché víno intenzivní rubínové barvy s fialovými odtíny. Ovocná vůně s aroma červených Bobulí. Plná, šťavnatá a kulatá chuť s tóny koření, tabáku, pepře a s příjemnou tříslovinou.
490,-

Montepulciano DOC Riparosso D‘abruzzo


Toto suché víno má intenzivní nachovou barvu, je to typické červené italské víno, které zaujme svou intenzivní vůní, bohatostí a silnou charakteristikou. Chuť je intenzivní kořeněná, přesto je víno plné a vyvážené.
590,-

Borgaio IGT Toscano Rosso


Cuvée Sangiovese, Merlot. Hluboká, rubínová barva, s tóny červených plodů a fialek. Příjemně svěží víno, kulaté s jemnými taniny. Dobrá persistence v závěru.
590,-

Chianti classico DOCG La Lellera Toscana


Suché víno tmavě červené barvy, s fialovými odlesky a výraznou ovocnou vůní. Chuť je ovocná, s tóny třešní, čokolády a pralinek.
690,-

Rosso di Montalcino DOC Bartoli Housti


100% Sangiovese . Barva intenzivní rubínová s fialovými tóny. Buket vůní je intenzivní, čerstvý, ovocný a přetrvávající. Jemná chuť s překvapivou délkou.
690,-

Meleto Chianti classico DOCG Castello di Meleto


Sangiovese 90%, Alicante Bouchet 5%, Malvasia Nera 5% Hluboká rubínově červená barva, se znatelnými tóny třešní, s květinovými a vanilkovými tóny. Sametová chuť, rozvíjející se na patře s kulatými taniny. Dobrá struktura s excelentní vyvážeností a dlouhým, plným koncem.
890,-

Barolo Bosio DOCG Barbera d‘Alba magnum Bosio Piemonte


Suché víno s poměrně intenzivní rubínovou barvou s granátovými odlesky. V chuti je bohaté, komplexní, s pozoruhodnou koncentrací a rozsahem. V chuti najdeme červené lesní ovoce, v pozadí je máta, vanilka a lékořice.
990,-

Amarone Cimbri


Suché víno, které nabízí intenzivní buket s vůní vyzrálého ovoce a tóny čokolády. Na patře je kulaté a plné s velmi koncentrovanou ovocnou chutí a měkkými tříslovinami. Velmi dlouhé v závěru.
1090,-

Brunello di Montalcino DOCG Bartoli Housti


Suché 100% Sangiovese. Zbarvení je intenzivně rubínově červené s granátovými odlesky. Široký buket vůní. Chuť je plná, jemná, sametová a intenzivní, s tóny vůně koření a s taniny v dochuti.
1090,-

Španělsko

Valdepalacios Crianza Bodegas Leza Garcia Rioja


Suché víno s intenzivní, brilantní rubínově červenou barvou. Kořeněné víno s náznaky vína z tvrdého dřeva. Vůně zralého ovoce, harmonicky smíšené vůně nového dřeva.
590,-

Nový svět

Esencia 505 Casarena Mendoza Argentina


Suché víno s rubínovou barvou. Ve vůni se objevují tóny marmelády z červeného a tmavého ovoce. V chuti je bohaté a příjemně nasládlé s perfektní komplexitou. Plné tělo s jemnými a zakulacenými taniny a dlouhou persistentní dochutí.
590,-

Shiraz Wakefield Wines Promised Land Austrálie


Bohaté suché víno s ovocnou vůní a kořenitým, květinovým aroma. Vyzrálá, vyvážená chuť po zralých třešních s jemnými tříslovinami a dlouhým závěrem.
590,-

Carmenere de Martino Maipo Valley Chile


Suché víno vysoce rubínové barvy, intenzivní vůně po zralém červeném ovoci, rebarboře, čokoládě a pepři. Jemné až sametové taniny, zralá chuť ovocného džemu a náznaky máty a koření na konci. Krásně vyvážené, plné s dlouhým koncem.
590,-

Lynx petit Shiraz/Zinfandel Kalifornie


Suché víno s intenzivními tóny přezrálých třešní, koření, vanilky a čokolády. Chuť je lehce sametová, šťavnatě ovocná, lehce pikantní se zralými (teplými) tříslovinami a hladkou dlouhou dochutí.
590,-

Rezervace stolu

Esence Café 

Náměstí Přemysla Otakara II. 5
370 01 České Budějovice

 

Provozovatel:

Café náměstí s.r.o.
IČ: 06223940
DIČ: CZ06223940

Otevírací doba:

Po – Čt:

Pá – So:

Ne:

7:00 – 22:00

7:00 – 24:00

8:00 – 21:00

 

Odpovědná osoba:

Wolfová Andrea

Tel: 720 039 950
E-mail: rezervace@esencecafe.cz

Návrh: Art4promotion

Technická realizace: CHCIWWWSTRANKY.CZ